SlovenskýEnglish
Zmenšiť textZväčšiť text

NATUR-PACK

Klub dôchodcov pri OcÚ

Organizácia vznikla v roku 2005 pod názvom SZZP (Slovenský zväz zdravotne postihnutých), keďže evidovaní boli najmä dôchodcovia na VČS.

V marci 2011 členovia uznesením odstúpili zo SZZP v Prešove a vznikla nová organizácia pod názvom Klub dôchodcov pri OcÚ v Bzenove.

Evidovaných je 47 členov, predsedníčkou je Alžbeta Šimočková.

Členské schôdze sa uskutočňujú 3-4 krát do roka, výborové raz mesačne. Výročná členská schôdza je väčšinou spojená s fašiangovými tradíciami (pohostenie, šišky, masky a pod.). Pozri Fotogalériu.

Výbor má 7 členov a predsedu.

Klub pôsobí na základe Plánu práce vypracovaného na celý rok. V činnosti ho podporuje bzenovský OcÚ, a to nielen finančne, ale i morálne. Každoročne sa pre členov a priateľov klubu organizuje i jednodňový výlet. Klub sa za to Bzenovu odvďačuje rôznymi aktivitami:

Okrem každodenných rekreačných prechádzok do blízkej prírody spojených so zberom liečivých bylín a lesných plodov, pripravuje Výbor výstavky ručných prác, zakaždým s inou tematikou a pri rôznych príležitostiach, ako je Veľká noc, Vianoce, či Plody Zeme a pod. (doteraz napríklad Bzenovká paráda, Bzenovská cverna, Zo bzenovskej lady a i.).

V súvislosti s Dňom matiek i Dňom otcov, ktoré sú spájané do jednej schôdze, sa robí posedenie pri táboráku s opekaním. Okrem toho sa každému členovi pri tejto príležitosti pripraví malý darček.

V októbri, mesiaci úcty k starším sa zase organizuje kultúrny program s blahoželaniami pre jubilantov.

December je spojený s predvianočným posedením, kde nechýba pohostenie, kultúrny program, ale i vianočné koledy.

(spracovanie článku: Alžbeta Šimočková)