SlovenskýEnglish
Zmenšiť textZväčšiť text

NATUR-PACK

DHZ Bzenov

Dobrovoľný hasičský zbor

V obci pôsobí DHZ, ktorý v obvodových súťažiach dosahuje hodnotné umiestnenia. Pozrite si fotogalériu, kde je fotodokumentácia z posledných ročníkov Východoslovenskej hasičskej ligy.

ROK 2014

Výročná členská schôdza zvolila:

Výbor DHZ:

Predseda: Pavol Pulík, ml.
Podpredseda: Martin Kovaľ
Pokladník, hospodár: Milan Kušnír
Strojník: Rasťo Ferenc
Preventivár: Marek Svat
Člen výboru: Jozef Sakala
Člen výboru: Lukáš Svat

ROK 2012

27. mája 2012 sa naši hasiči z DHZ zúčastnili Obvodovej súťaže DHZ v Bajerove a nielen zúčastnili, ale za okrsok Rokycany nám muži dokonca získali 1. miesto a postúpili.
O miesto bojovali i naše ženy-hasičky, tie však v druhej časti boli diskvalifikované.
Súťažilo sa v dvoch disciplínach - štafeta a útok a okrem hojného počtu návštevníkov, vyšlo i počasie, ktoré dotvorilo celkovú atmosféru súťaže. Za reprezentáciu Bzenova ďakujeme a zároveň blahoželáme k postupu.

Najaktualnejším výsledkom sa hasiči môžu pochváliť z domácej pôdy, keďže september 2012 sa v Bzenove niesol v znamení hasičskej súťaže, ktorá je u nás zaujímavá práve tým, že sa robí do kopca, čo už ako obvykle preverí aj fyzickú zdatnosť družstiev DHZ.

Tentokrát sa súťaže zúčastnilo 6 družstiev, z toho 2 ženské.

Obidva bzenovské zostavy vyhrali 1. miesto, z čoho sa patrične i tešili, napriek tomu, že domáci tím prišlo podporiť len niekoľko Bzenovčanov, ktorí vymenili sobotňajšiu prácu za športový zážitok a ukážku schopností našich hasičov.