Oznam o výskyte medveďa pri obci Bajerov

Vážení občania,

v  súvislosti s informáciou, že v noci 23.4.2024  bol zaregistrovaný pohyb medveďa hnedého pri obci Bajerov, odbočka na Fíľovskú vodu Vám posielame link na stránku: „zásahový tím pre medveďa hnedého“, kde sú informácie čo robiť v prípade stretu s medveďom, ako predísť stretom s medveďom atď. https://zasahovytim.sopsr.sk/

Z dôvodu lepšieho mapovania situácie výskytu medveďa hnedého a prijímaní následných možných opatrení v lokalitách, kde môže dôjsť k ohrozenia života, zdravia a majetku, zástupcovia zásahového tímu vyzývajú aj zástupcov samosprávy, aby im nahlasovali incidenty a pozorovania výskytu medveďa hnedého v blízkosti zastavaných území, resp. miest s pohybom osôb, ktoré v minulosti neboli prirodzeným prostredím, kde sa medveď hnedý vyskytoval. Môžete tak urobiť na tiesňových linkách (potreba okamžitého zásahu zložiek IZS a zásahového tímu), resp. priamo na tel. číslach zásahového tímu.

Dôležité kontakty v prípade vzniku mimoriadnej udalosti týkajúca sa medveďa hnedého sú čísla 112 a 158.

Zoznam aktualít: